Lidhje

Ditari - Kosova përballet me sulme kibernetike


Ditari - Kosova përballet me sulme kibernetike
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Autoritetet në Kosovë thonë se ditët e fundit janë përballur me sulme kibernetike, që kanë pasur në shënjestër institucionet e vendit duke shkaktuar pengesa në qasje të shërbimeve Në Muzeun e Dëshmisë dhe Kujtesës, në qytetin e Shkodrës, hapet ekspozita kushtuar 14 përsonaliteteve të kulturës dhe qendresës antikomuniste, të vrarë apo të burgosur gjatë regjimit komunist për shkak të fjalës së lirë dhe bindjeve politike. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen thotë se Evropa dhe Ukraina do të triumfojnë kundër Rusisë

XS
SM
MD
LG