Lidhje

Ditari - Shqipëri, inflacioni i lartë, qytetarët në vështirësi ekonomike


Ditari - Shqipëri, inflacioni i lartë, qytetarët në vështirësi ekonomike
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Shqipëri rritja e çmimeve, ka vënë në vështirësi një pjesë të gjerë të shoqërisë, që ka të ardhura të ulëta, ndërsa inflacioni arrin nivelin më të lartë prej më shumë se 20 vitesh. Fushatë ndergjegjësimi në Shkodër për mbrojtjen e mjedisit nga hedhja e mbeturinave urbane përgjatë brigjeve te lumenjve si nga dhe përdorimi i shisheve dhe qeseve plastike. Në Prishtinë mbahet edicioni i 14-të i festivalit ndërkombëtar të filmit - PriFest. Këtë vit ai përfshin edhe një pjesë e edicionit të 13-të të festivalit ukrainas të filmit nga Odesa, i cili u anulua këtë vit për shkak të agresionit rus.

XS
SM
MD
LG