Lidhje

Ditari - Greva në sistemin arsimor në Kosovë hyn në muajin e dytë


Ditari - Greva në sistemin arsimor në Kosovë hyn në muajin e dytë
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:57 0:00

Greva në sistemin e arsimit në Kosovë tashmë ka hyrë në muajin e dytë pa një zgjidhje duke nxitur pakënaqësinë e prindërve. Në Tiranë, Instituti për Studime Ndërkombëtare bashkon diplomatë, historianë dhe ligjvënës në një konferencë mbi 100 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike mes SHBA-ve dhe Shqipërisë. Një raport i ri i ekspertit të sigurisë Adrian Shtuni sjell të dhënat e fundit mbi riatdhesimin e luftëtarëve të huaj në Ballkanin Perëndimor, ndërsa ekspertët tërheqin vërejtjen që të mos largohet vëmendja nga çështja e xhihadizmit.

XS
SM
MD
LG