Lidhje

Ditari - Blinken: Aneksimi i territoreve ukrainase nga Rusia, nuk do të njihet kurrë


Ditari - Blinken: Aneksimi i territoreve ukrainase nga Rusia, nuk do të njihet kurrë
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken reagoi me tone të forta pas publikimit të rezultateve të referendumit të organizuar nga Moska në disa rajone të Ukrainës që përbëjnë 15% të territorit të vendit. Perëndimi e ka quajtur referendumin një farsë. Në Kosovë dita ndërkombëtare e lirisë së informimit u shënua me debat mbi vështirësitë e medias dhe shoqërisë civile për qasje në dokumente publike. Intervistë me ministren e Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla – Schwarz.

XS
SM
MD
LG