Lidhje

Ditari - Senatorja amerikane: E shqetësuar për financimet ruse në Ballkan


Ditari - Senatorja amerikane: E shqetësuar për financimet ruse në Ballkan
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, senatorja amerikane, Shaheen, flet për qëndrimet e Serbisë ndaj Rusisë dhe marrëveshjen e fundit mes dy vendeve në fushën e politikës së jashtme, për sulmet kibernetike të Iranit ndaj Shqipërisë dhe ndihmën që duhet të japin Shtetet e Bashkuara. Rusia tërheq trupat nga qyteti i Limanit, pas një kundërofensive të Ukrainës që synon të rimarrë territoret e pushtuara nga Moska. Pezullohet greva në sektorin publik të Kosovës deri në janar të vitit të ardhshëm. Vendimi për pezullimin e grevës së nisur me 25 gusht te këtij viti, do të mundësojë rikthimin në procesin mësimor të mbi 320 mijë nxënësve

XS
SM
MD
LG