Lidhje

Ditari - Shqipëri, abortet në adoleshencë nxisin diskutime mbi shëndetin seksual dhe riprodhues


Ditari - Shqipëri, abortet në adoleshencë nxisin diskutime mbi shëndetin seksual dhe riprodhues
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Shqipëri abortet në moshën e adoleshencës nxisin diskutime mbi çështjet e shëndetit seksual dhe riprodhues. Një hetim i kryer nga ‘Associated Press’ dhe PBS, dokumenton një operacion kontrabande, të drejtuar nga Rusia, që ka mundësuar vjedhjen e një sasie gruri ukrainas në vlerën e të paktën 530 milionë dollarëve Shkencëtari suedez Svante Paabo nderohet me çmimin Nobel në Mjekësi këtë vit për zbërthimin e kodit gjenetik të Neandertalëve, specia më e afërt me njeriun modern.

XS
SM
MD
LG