Lidhje

Ditari - Ish Presidenti Trump pritet të shpallë kandidaturën për 2024


Ditari - Ish Presidenti Trump pritet të shpallë kandidaturën për 2024
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Ndërsa po afron afati i 21 nëntorit për gjobitjen e banorëve që nuk i kanë konvertuar targat e makinave në Kosovë, janë intensifikuar përpjekjet e Bashkimit Evropian për të gjetur një zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë. Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, deklaroi në Tiranë se vendi i tij ka në plan të dyfishojë furnizimin me gaz për Europën. Zoti Aliyev tha se gazi do të kalojë përmes Shqipërisë, si vend anëtar i projektit TAP, dhe do të shtojë sigurinë energjitike të kontinentit. Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg bllokon ekstradimet nga Evropa drejt Kinës. Vendimi mund të ndikojë tek marrëdhëniet mes Evropës dhe Kinës.

XS
SM
MD
LG