Lidhje

Ditari - Bashkimi Europian fton në takim Kurtin e Vuçiçin


Ditari - Bashkimi Europian fton në takim Kurtin e Vuçiçin
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Bashkimi Evropian fton kryeministrin e Kosovës dhe presidentin e Serbisë për një takim në Bruksel, në një përpjekje për të gjetur një zgjidhje për situatën në veriun e Kosovës që zyrtarët evropianë kanë cilësuar më të rrezikshmen që nga viti 2013. Partnerët e Platformës së Këshillit të Europës për Siguri të Gazetarëve deklaruan në Tiranë, se liria e medias në Shqipëri është përkeqësuar më tej, për shkak të ndërhyrjes së pronarëve dhe të qeverisë. Ndalohet shitja e konsumimi i pijeve alkoolike në tetë stadiume të Katarit, dy ditë para fillimit të Kampionatit Botëror të Futbollit.

XS
SM
MD
LG