Lidhje

Ditari - Kryeministri i ri britanik Sunak, viziton Kievin


Ditari - Kryeministri i ri britanik Sunak, viziton Kievin
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Kryeministri i ri i Britanisë, Rishi Sunak premton në vizitën e parë në Kiev, se vendi i tij do të vazhdojë mbështetjen e vendosur për Ukrainën. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, pritet të takohen në Bruksel në një përpjekje për të gjetur një zgjidhje për situatën në veriun e Kosovës. Pas largimit nga puna të punonjësve të ekipit për të drejtat e njeriut në kompaninë Twitter, ekspertë ligjorë shprehen të shqetësuar mbi ndikimin që ky vendim mund të ketë tek liria e shprehjes.

XS
SM
MD
LG