Lidhje

Ditari - Komuniteti ndërkombëtar përshëndet marrëveshjen Kosovë-Serbi për targat


Ditari - Komuniteti ndërkombëtar përshëndet marrëveshjen Kosovë-Serbi për targat
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Komuniteti ndërkombëtar përshëndeti marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave. Por dakordësia që u arrit të mërkuren mbrëma në Bruksel, u komentua në forma të ndryshme të enjten në Prishtinë e Beograd Në Shqipëri, Kuvendi shqyrtoi mes debateve dhe akuzave midis qeverisë dhe opozitës një projektligj për ndërtimin e portit të marinës dhe jahteve në Durrës, në të njëjtin vend, ku gjendet aktualisht porti tregtar Sot në Shtetet e Bashkuara festohet Dita e Falenderimeve. Por një pjesë e mirë e amerikanëve nuk mund të festojnë sot të rrethuar nga familjet e tyre biologjike. Në vend të kësaj ata e kalojnë festën me miqtë duke krijuar kështu atë që quhet “Dita e Miqve”

XS
SM
MD
LG