Lidhje

Ditari - Shqipëri, parashikohet rënie ekonomike dhe ulje e konsumit


Ditari - Shqipëri, parashikohet rënie ekonomike dhe ulje e konsumit
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Presidentja e Kosovës cakton 25 dhjetorin si datë për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme për kuvendet komunale të Zveçanit dhe Leposaviçit në veriun e Kosovës, pas largimit të përfaqësuesve serbë nga institucionet e vendit. Ndalohet në Prishtinë personi i dyshuar për vrasjen e bashkëshortes së tij në orët e para të mëngjesit. Ngjarja ndodh në ditën që shënon fillimin zyrtare të një fushate 16 ditore kundër dhunës ndaj gruas në Kosovë. Ndikimi i vendimeve të Bankës Qendrore të Shqipërisë për rritjen e normës bazë të interesit, me qëllimin për të ulur inflacionin. Masa parashikohet të sjellë rënie ekonomike dhe ulje të konsumit gjatë muajve në vazhdim.

XS
SM
MD
LG