Lidhje

Ditari - Kriza politike në Mal të Zi, intervistë me ministrin Marash Dukaj


Ditari - Kriza politike në Mal të Zi, intervistë me ministrin Marash Dukaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Bashkimi Evropian u bën thirrje Kosovës dhe Serbisë të shmangin veprimet dhe retorikën nxitëse përballë situatës së brishtë të sigurisë në terren. Intervistë me ministrin e Administratës Publike në Mal të Zi, Marash Dukaj. Presidentët Joe Biden dhe Emmanuel Macron deklarojnë se nuk do të ushtrojnë kurrë trysni ndaj Ukrainës për të negociuar përfundimin e luftës me Rusinë.

XS
SM
MD
LG