Lidhje

Ditari - Basketbollistja Griner lirohet në këmbim të tregtarit rus të armëve


Ditari - Basketbollistja Griner lirohet në këmbim të tregtarit rus të armëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Ylli i basketbollit Brittney Griner u lirua në një këmbim të burgosurish mes Moskës dhe Uashingtonit. Në këmbim të saj SHBA liruan tregtarin famëkeq rus të armëve, Viktor Bout. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se brenda disa ditësh do të sqarohet gjithçka lidhur me zgjedhjet për pushtetin lokal në komunat veriore të vendit të banuar me shumicë serbe, të caktuara për t’u mbajtur me 18 dhjetor. Mbajtja e tyre është vënë në pikëpyetje pas incidenteve të ditëve të fundit Vendet e BE-së vendosën të pranojnë Kroacinë, por jo Bullgarinë dhe Rumaninë në zonën Shengen. Austria kishte kundërshtuar përfshirjen e Bullgarisë dhe Rumanisë duke shprehur shqetësime për aftësinë e dy vendeve për të frenuar imigracionin dhe për të garantuar sigurinë në kufijtë e BE-së.

XS
SM
MD
LG