Lidhje

Ditari - Ekspertët: Marrëveshja me Serbinë do të sillte qëndrueshmëri për investitorët në Kosovë


Ditari - Ekspertët: Marrëveshja me Serbinë do të sillte qëndrueshmëri për investitorët në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Kosovë njohës të fushës së ekonomisë thonë se përmbyllja e marrëveshjes përfundimtare me Serbinë do të pasqyronte qëndrueshmëri për investitorët e mundshëm të huaj në vend. Komunitetet fetare zhvillojnë në Elbasan Marshimin e Paqes, kushtuar emigrimit, një dukuri që po shpopullon shumë zona rurale dhe qytetare të Shqipërisë. Irani ekzekuton një shtetas britaniko-iranian, duke shkaktuar reagime të ashpra nga Britania dhe Shtetet e Bashkuara

XS
SM
MD
LG