Lidhje

Ditari - Gërvalla: Asociacioni i Komunave shkel Kushtetutën e Kosovës


Ditari - Gërvalla: Asociacioni i Komunave shkel Kushtetutën e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla thotë se qeveria e Kosovës nuk do të zbatojë një Asociacion komunash që shkel Kushtetutën e vendit. Pjesëmarrës të revoltës antikomuniste në burgun e Spaçit si dhe Unioni i Integrimit të Burgosurve Politikë i kërkuan autoriteteve më të larta të shtetit dhe politikës në Shqipëri, që të punojnë për kujtesën kombëtare, duke dënuar diktaturën komuniste. Trysnia ndaj ligjvënësit republikan të KGeorge Santos në për të dhënë dorëheqjen po shtohet, pasi ai është vënë në qendër të një skandali për shkak të fabrikimeve të biografisë së tij dhe të të afërmve të tij.

XS
SM
MD
LG