Lidhje

Ditari - Sfidat, Kosova dhe njohja e pavarësisë


Ditari - Sfidat, Kosova dhe njohja e pavarësisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Njoftimet se disa vende kanë tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës ka nxitur reagimin e autoriteteve të Prishtinës. Zyrtarët në Kosovë thonë se njoftimet janë të pavërteta dhe Kosova është njohur nga 117 shtete. Në Shqipëri Gjykata Kushtetuese nisi sot shqyrtimin e dy kërkesave të paraqitura nga dy grupe të ndryshme të deputetëve demokratë lidhur me çështjen e vlefshmërisë së mandatit të deputetes Olta Xhaçka, njëkohësisht ministre e Jashtme e vendit Autoritetet e emergjencave civile në Shqipëri paralajmëruan mbi rrezikun e shtimit te permbytjeve për shkak të intensitetit të lartë të reshjeve, që pritet të arrijnë pikun më 21 janar

XS
SM
MD
LG