Lidhje

Ditari - Shqipëri, përkeqësohet situata për shkak të reshjeve të shiut


Ditari - Shqipëri, përkeqësohet situata për shkak të reshjeve të shiut
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Në Shqipëri moti i keq është bërë shkak për pezullimin e procesit mësimor në 56 shkolla të vendit, pjesa më e madhe e tyre në bashkitë e Shkodrës, Lezhës dhe Tropojës. Shërbimi meterologjik paralajmëron përkeqësimin të situatës, duke arritur pikun me datë 21 janar. Vazhdojnë përpjekjet ndërkombëtare për normalizimin e marrëdhënieve mes Prishtinës dhe Beogradit. Pesë përfaqësues amerikanë dhe të vendeve evropiane vizitojnë nesër Kosovën dhe Serbinë, në mbështetje të të ashtuquajturit propozimi franko-gjerman. Gjermania po përballet me trysni për të furnizuar Kievin me tanke luftarake, trysni që u rrit edhe më shumë pas njoftimit të Londrës se do të dërgojë 14 tanke ‘Challenger 2’. Kievi është shprehur i zhgënjyer duke theksuar se lufta nuk fitohet thjesht me moral.

XS
SM
MD
LG