Lidhje

Ditari - Intervistë me presidentin e Shqipërisë Bajram Begaj


Ditari - Intervistë me presidentin e Shqipërisë Bajram Begaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Pesë zyrtarët amerikanë dhe evropianë po mbajnë sot takime në Prishtinë e Beograd, në kuadër të përpjekjeve për normalizim të marrëdhënieve mes dy vendeve. I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian Miroslav Lajçak tha në Prishtinë se priste më shumë mirëkuptim rreth asaj çka ofron propozimi evropian. Gjatë këtij emisioni do të ndiqni dhe një intervistë me presidentin e Shqipërisë Bajram Begaj. Presidenti Begaj u bën thirrje forcave politike që të lënë mënjanë gjuhën e urrejtjes e të mos e shohin njëra-tjetrën si armike. Presidenti Begaj flet dhe për shumë çështje të tjera, që nga marrëdhëniet me Greqinë, tek çështja e detit mes dy shteteve, fenomenin shqetësues të largimit të shqiptarëve, si dhe zgjedhjen e kreut të ri të Shërbimit Informativ. Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s u mblodhën në bazën ajrore ‘Ramstein’ në Gjermani për të diskutuar mbi ndihmat e mëtejshme ushtarake për Ukrainën. T

XS
SM
MD
LG