Lidhje

Ditari - SHBA i dërgon 31 tanke "Abrams" Ukrainës


Ditari - SHBA i dërgon 31 tanke "Abrams" Ukrainës
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit në Shqipëri, i tha sot Zërit të Amerikës se ka nisur procedurat për hetimin e ngjarjeve të 21 janarit në bazë të kallëzimit nga Ministri i Drejtësisë. I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak pritet të mbërrijë sonte në Prishtinë në kuadër të përpjekjeve të vendeve perëndimore për të çuar përpara propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës e Serbisë. Në Shtetet e Bashkuara, po shtohet debati për mbrojtjen e dokumenteve sekrete, ndërsa hetohet për gjetjen e dokumenteve të klasifkuara në shtëpitë e Presidentit Biden dhe ish Presidentit Trump

XS
SM
MD
LG