Lidhje

Ditari - Ndihma për Ukrainën, Donfried: Duam që të mbrojë sa më mirë sovranitetin e saj


Ditari - Ndihma për Ukrainën, Donfried: Duam që të mbrojë sa më mirë sovranitetin e saj
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet e Europës dhe Euroazisë, Karen Donfried thotë se armatimet që Shtete e Bashkuara dhe shumë vende të tjera po i ofrojnë në vijimësi Ukrainës synojnë që t’i sigurojnë asaj, një pozitë sa më të mirë për të mbrojtur veten dhe territorin e saj sovran nga agresioni i Rusisë. Në Kosovë, kryeministri Albin Kurti ritheksoi sot se propozimi evropian për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë është bazë e mirë për diskutime rreth një marrëveshjeje që në qendër duhet ta ketë njohjen e ndërsjellë, por jo asociacionin e komunave me shumicë serbe.

XS
SM
MD
LG