Lidhje

Ditari - Kurti: Asociacioni i komunave me shumicë serbe, me kushte


Ditari - Kurti: Asociacioni i komunave me shumicë serbe, me kushte
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, paraqiti të enjten gjashtë kushte të cilat tha se do të mundësonin shqyrtimin e themelimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama shmangu një interpelancë të thirrur nga deputetë të opozitës, e cila e akuzon atë të jetë përfshirë në afera më ish zyrtarin e FBI-së Charles McGonigal, i vënë nën akuzë ndër të tjera dhe për mos-raportimin e kontakteve dhe lidhjeve me zyrtarë shqiptarë apo dhe të shteteve të tjera dhe se ka marrë para nga një ish-punonjës i shërbimeve inteligjente shqiptare. Intervistë me Nik Gjeloshaj, kryetar i partisë Alternativa Shqiptare dhe kryetar i Komunës së Tuzit

XS
SM
MD
LG