Lidhje

Ditari - Drejtori i Parkut Kombëtar Divjakë-Karavasta pushohet nga puna pas një interviste në VOA


Ditari - Drejtori i Parkut Kombëtar Divjakë-Karavasta pushohet nga puna pas një interviste në VOA
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Shqipëri, Drejtori i Parkut Kombëtar Divjakë-Karavasta Ardian Koçi u pushohet nga puna pas një interviste për Zërin e Amerikës lidhur me turizmin natyror. Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve refuzon kërkesën e ish-kryeministrit Sali Berisha për t’u regjistruar në zgjedhjet vendore të 14 majit si subjekt zgjedhor me emrin Partia Demokratike e Shqipërisë. I dërguari i Bashkimit Evropian për bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak viziton dy vendet në kuadër të përpjekjeve për të siguruar zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet të dyja palëve.

XS
SM
MD
LG