Lidhje

Ditari - Pritshmëritë e takimit Kurti-Vuçiç në Ohër


Ditari - Pritshmëritë e takimit Kurti-Vuçiç në Ohër
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, thotë në Prishtinë se është optimist për një zgjidhje paqësore Kosovë – Serbi. Pritshmëritë e takimit mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiç që do të mbahet të shtunën në Ohër. Përfaqësuesi i lartë për Politikën e Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi marrin pjesë në një takim të Këshillit për Stabilizim dhe Asocim në mes BE-së dhe Maqedonisë së Veriut, zhvilluar në Shkup.

XS
SM
MD
LG