Lidhje

Ditari - Perëndimi mirëpret marrëveshjen Kosovë - Serbi, mëdyshje në të dyja vendet


Ditari - Perëndimi mirëpret marrëveshjen Kosovë - Serbi, mëdyshje në të dyja vendet
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Diplomacia perëndimore mirëpriti pajtimin e arritur në Ohër ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për udhërrëfyesin e zbatimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Kosova dhe Serbia u pajtuan të shtunën në mbrëmje pas bisedimeve të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian për aneksin e zbatimit të marrëveshjes, por nuk pati një nënshkrim dokumenti nga palët. Sot në Mal të Zi janë duke u zhvilluar zgjedhjet presidenciale. Në garë për president janë 7 kandidatë. Përfaqësuesit zgjedhorë thonë se deri më tani procesi ka qenë i qetë dhe pa ndonjë parregullsi të theksuar. Në Francë, reforma e pensioneve mbetet sfidë për presidentin Emanuel Macron

XS
SM
MD
LG