Lidhje

Ditari - Dhuna ndaj grave e vajzave, vijon denoncimi dhe përpjekja për t’i mbrojtur


Ditari - Dhuna ndaj grave e vajzave, vijon denoncimi dhe përpjekja për t’i mbrojtur
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Prishtinë, Partia Socialdemokrate në opozitë protestoi kundër themelimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Ata akuzuan kryeministrin Kurti për siç thanë dorëzim para kërkesave për t’i dhënë më shumë autonomi komunitetit serb në Kosovë Në Shqipëri, denoncimi i dhunës ndaj grave dhe vajzave po rritet dhe mbrojtja e tyre është bërë sfidë kryesore e organizatave për të drejtat e njeriut. Autoritetet ukrainase thonë se trupat ruse kanë marrë me forcë më shumë se 16 mijë fëmijë ukrainas duke i zhvendosur në Rusi ose në territoret ukrainase të kontrolluara nga Moska.

XS
SM
MD
LG