Lidhje

Ditari - Sfidat e të rinjve shqiptarë për edukim dhe punësim


Ditari - Sfidat e të rinjve shqiptarë për edukim dhe punësim
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti zhvilloi një vizitë në Tiranë ku pati takime me autoritetet me te larta te vendit. Në qendër të bisedimeve ishte marrëveshja e arritur në Ohër në 18 mars mes Kosovës dhe Serbisë për zbatimin e planit europian. Të rinjtë në Shqipëri përballen me mjaft sfida të cilat kërkojnë zgjidhje të qëndrueshme sidomos për të frenuar emigrimin jashtë vendit. Në Gjirokastër, 100 të rinj po mbështeten për t`u përballur me vështirësitë për edukim, punësim, dhe biznes. Shkatërrime masive në Misisipi si pasoje e një tornadoje të fuqishme, Presidenti Biden vë në dispozicion fonde federale për zonat e goditura

XS
SM
MD
LG