Lidhje

Ditari - Situata në veri të Kosovës dhe reagimet ndërkombëtare


Ditari - Situata në veri të Kosovës dhe reagimet ndërkombëtare
please wait

No media source currently available

0:00 0:26:48 0:00

Pas trazirave të një dite më parë në veri të Kosovës gjendja paraqitet më e qetë. Borrell: Kosova të pezullojë operacionet policore në komunat veriore, protestuesit e dhunshëm të largohen Moska u vu të martën në shënjestër të goditjeve me dronë që Rusia tha se ishin ukrainas ndërkohë që sot kanë vazhuar sulmet ndaj Kievit Guvernatori i Floridës, Ron DeSantis, nis këtë javë një fushatë agresive elektorale në shtetet e para ku nisin garat e hershme brenda Partisë Republikane për të zgjedhur kandidatin zyrtar për president

XS
SM
MD
LG