Lidhje

Ditari - BE: Të shpallen sa më shpejt zgjedhjet e parakohshme në veri të Kosovës


Ditari - BE: Të shpallen sa më shpejt zgjedhjet e parakohshme në veri të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:57 0:00

Bashkimi Evropian bëri sot thirrje për shpalljen sa më shpejt të zgjedhjeve të parakohshme në veri të Kosovës dhe i kërkoi komunitetit serb të marrë pjesë në to. Në një intervistë për Zërin e Amerikës kryetari i Shoqatës Vatra, Elmi Berisha bën thirrje që qeveria e Kosovës të zbatojë thirrjet e Uashingtonit, ndërsa shton se Perëndimi duhet të tregohet më i ashpër me Beogradin. Sekretari i Mbrojtjes Lloyd Austin tha sot se Uashingtoni nuk do të pranojë asnjë formë trysnie që vjen nga Kina, ndaj aleatëve të tij.

XS
SM
MD
LG