Lidhje

Ditari - Marok, arrin në mbi një mijë numri i viktimave të tërmetit


Ditari - Marok, arrin në mbi një mijë numri i viktimave të tërmetit
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Arrin në mbi 1 mijë numri i të vdekurve nga një tërmet i fuqishëm që goditi Marokun. Vazhdojnë kërkimet për të mbijetuar. Presidenti Joe Biden dhe udhëheqës të grupi të G20-ës njoftuan planet për të ndërtuar një korridor hekurudhor dhe detar që lidh Indinë me Lindjen e Mesme dhe Evropën. Në Postribë të Shkodrës u përkujtua sot 77 vjetori i Kryengritjes Antikomuniste, e cila shënoi rezitencën e parë të shqiptarëve kundër vendosjes së komunizmit në Shqipëri.

XS
SM
MD
LG