Lidhje

Ditari - 22 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit në SHBA


Ditari - 22 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit në SHBA
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Shtetet e Bashkuara po përkujtohet 22 vjetori i sulmeve terroriste të 11 shtatorit në Nju Jork, Pentagon dhe Shanksville të Pensilvanisë. Udhëheqësit e Shteteve të Bashkuara dhe Vietnamit përshëndetën ngritjen e nivelit të marrëdhënieve mes tyre por presidenti Biden theksoi se kjo nuk është përpjekje për të sfiduar Kinën. Në Shkup mbahet konferenca e presidentëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor, e përqendruar tek integrimin i rajonit në BE, shqetësimet rreth ndryshimeve klimatike dhe shpërngulja e të rinjve drejt vendeve të Perëndimit.

XS
SM
MD
LG