Lidhje

Ditari - Kim Jong Un mbërrin në Rusi për t’u takuar me Putinin


Ditari - Kim Jong Un mbërrin në Rusi për t’u takuar me Putinin
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un hyn në territorin rus për t’u takuar me presidentin Vladimir Putin. Në Shqipëri përkujtohet 25 vjetori i vrasjes së Azem Hajdarit, një prej ish figurave kryesore të udhëheqjes së lëvizjes studentore në dhjetor të vitit 1990 e cila hapi rrugën për rrëzimin e regjimit komunist në vend dhe shpalljen e pluralizmit politik. Ekspertë shqiptarë dhe të huaj nisën takimet me komunitetet e banorëve për të ndërtuar një Plan Menaxhimi të Parkut Kombëtar të Vjosës.

XS
SM
MD
LG