Lidhje

Ditari- Pritshmëritë e takimit Kurti–Vuçiç në Bruksel


Ditari- Pritshmëritë e takimit Kurti–Vuçiç në Bruksel
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Një analizë mbi pritshmëritë e takimit që pritet të zhvillojnë nesër në Bruksel, kryeministri Kurti dhe Presidenti Vuçiç. Në prag te bisedimeve i dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, thotë për Zërin e Amerikës se pret nga palët të përmbushin detyrimet e marrëveshjes së Ohrit përndryshe do të ketë pasoja për Serbinë dhe Kosovën. Në Kosovë, një raport i fundit nxjerr në pah se institucionet përgjegjëse nuk po arrijnë të mbrojnë dhe rehabilitojnë viktimat e dhunës në familje. Kim Jong Un takohet në Rusi me presidentin Putin, shpreh mbështetje të plotë ndaj Moskës në luftën kundër Ukrainës

XS
SM
MD
LG