Lidhje

Ditari - Intervistë me kryetarin e komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi


Ditari - Intervistë me kryetarin e komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Ish përfaqësuesja e lartë e BE-së, Catherine Ashton dhe ish ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Philip Reeker, bëjnë thirrje në Prishtinë që Kosova dhe Serbia t'i zgjidhin mospajtimet përmes dialogut, megjithëse pranojnë që ai nuk është i lehtë. Shtetet e Bashkuara të Amerikës i dhurojnë Kosovës mbi 34 milionë dollarë amerikanë, në kuadër të një marrëveshjeje që do të përqendrohet në fuqizimin e administratës publike, eliminimin e burokracisë dhe nxitjen e transparencës Intervistë me kryetarin e komunës së Preshevës dhe kryetar i Alternativës për Ndryshim, Shqiprim Arifi.

XS
SM
MD
LG