Lidhje

Ditari - Rrëfimi i Mri Mërrnaçajt për vuajtjet e saj gjatë komunizmit në Shqipëri


Ditari - Rrëfimi i Mri Mërrnaçajt për vuajtjet e saj gjatë komunizmit në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Ministria maqedonase e Punëve të Jashtme konfirmon se tre diplomatë rusë janë shpallur persona të padëshirueshëm. Në Shqipëri, Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit njofton se ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar për gjykim 8 ish drejtues dhe ish zyrtarë të Bashkisë së Bulqizës për abuzimet me një tender. Prezantohen në Nju Jork libri me titull “Mri Dedja e Mërrnaçajve – Zonja e Hekurt me Shpirt Floriri”, mbi vuajtjet e protagonistes së librit gjatë komunizmit në Shqipëri.

XS
SM
MD
LG