Lidhje

Ditari - Kurti: Lajçak është pozicionuar kundër Kosovës


Ditari - Kurti: Lajçak është pozicionuar kundër Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti akuzon të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak se nuk ishte “i paanshëm” në takimin e javës së kaluar ndërmjet palëve. Në Shqipëri, vëzhgues vendas dhe diplomatë perëndimorë vlerësojnë se kërcënimet, presionet dhe pengesat ndaj gazetarëve vazhdojnë të cënojnë lirinë e medias. Pesë shtetas amerikanë që mbaheshin të ndaluar në Iran liron në këmbim të pesë iranianëve të mbajtur në Shtetet e Bashkuara.

XS
SM
MD
LG