Lidhje

Ditari - BE: Kosova të nisë themelimin e Asociacionit pa vonesa dhe parakushte


Ditari - BE: Kosova të nisë themelimin e Asociacionit pa vonesa dhe parakushte
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Bashkimi Evropian i kërkoi të martën Kosovës të ndërmarrë hapa për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe pa vonesa e parakushte, ndërsa shprehu shqetësimin mbi mungesën e përparimit në zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Intervistë me Ministren e Jashtme të Kosovës Donika Gërvalla - Schwartz. Presidenti amerikan Joe Biden paraqiti të martën para Asamblesë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, vizionin e administratës së tij për zgjidhjen e problemeve më urgjente të botës.

XS
SM
MD
LG