Lidhje

Ditari-Senatori Menendez, i akuzuar për korrupsion, nuk pranon të dorëhiqet


Ditari-Senatori Menendez, i akuzuar për korrupsion, nuk pranon të dorëhiqet
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte marrë 225,000 dollarë nga shqiptaro-amerikani, Agron Nezaj, i cili sipas dokumentave në gjykatë, u bë informatori për hetimin e FBI-së lidhur me kontaktet dhe takimet e tij në Shqipëri. Debatet midis kreut aktual të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski dhe ish-drejtuesit të partisë, Nikolla Gruevski që kanë për zanafillë ndryshimet e fundit të Kodit Penal po nxisin debate edhe tek partitë tjera më të mëdha në vend. Intervistë me zotin Uranik Begu, anëtar bordi i Qendrës për Inovacion të Kosovës, mbi sfidat e nxitjes së inovacionit në vendet e Ballkanit Perëndimor.

XS
SM
MD
LG