Lidhje

Ditari-Borrell: Grumbullimi ushtarak serb në kufirin me Kosovën të ndalet menjëherë


Ditari-Borrell: Grumbullimi ushtarak serb në kufirin me Kosovën të ndalet menjëherë
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian Josef Borrell iu bashkua thirrjeve amerikane që Serbia t’i jap fund grumbullimit të forcave të saj ushtarake në kufirin me Kosovën. Parlamenti turk shtyu votimin për anëtarësimin e Suedisë në NATO-s. Veprimi mund të shkaktojë përplasje mes Ankarasë dhe Uashingtonit. Afron skadimi i afatit të mesnatës për mbylljen e pjesshme të qeverisë amerikane për shkak të mosmarrëveshjeve mbi buxhetin

XS
SM
MD
LG