Lidhje

Ditari-Presidenti serb Vuçiç mohon grumbullimin ushtarak në kufi me Kosovën


Ditari-Presidenti serb Vuçiç mohon grumbullimin ushtarak në kufi me Kosovën
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Të dielën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, mohoi njoftimet e Perëndimit për grumbullim ushtarak përgjatë kufirit me Kosovën, ndërkaq agjencia e lajmeve Associated Press publikoi pamje ku shihen automjete transporti të ushtrisë serbe duke u larguar drejt Serbisë qendrore. Presidenti Joe Biden miratoi ligjin për financimin e qeverinë amerikane deri në mes të nëntorit, duke shmangur mbylljen e pjesshme, kur kishte mbetur më pak se një orë nga skadimi i buxhetit fiskal. Në qytetin antik të Finiqit , në Jug të Shqiëprisë, arkeologët shqiptarë dhe italainë po zbulojnë periudhën romake, duke zgjeruar hapësirat e zbuluara urbane.

XS
SM
MD
LG