Lidhje

Ditari - Stoltenberg: NATO po shqyrton shtimin e përhershëm të trupave në Ballkanin Perëndimor


Ditari - Stoltenberg: NATO po shqyrton shtimin e përhershëm të trupave në Ballkanin Perëndimor
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s viziton rajonin e Ballkanit mes shqetësimeve mbi ndikimin keqdashës rus. Në Prishtinë ai tha se stabiliteti i rajonit është i rëndësishëm për sigurinë e vendeve te aleancës. Në Shqipëri seanca e sotme gjatë së cilës u miratua buxheti për vitin e ardhshëm, u shoqërua nga tensionet për shkak të protestës së një grup deputetësh opozitarë, që ndezës tymuese dhe përmbysës karriget, duke kërkuar komisione hetimore. Ish-zonja e parë, Rosalynn Carter, vdiq të dielën në moshën 96 vjeçare. Korrrespodenti i Zërit të Amerikës, Kane Farabaugh, sjell momente nga historia e saj e dashurisë me Presidentin Jimmy Carter deri deri tek veprimtaria në mbrojtje të shëndetit global dhe demokracisë.

XS
SM
MD
LG