Lidhje

Ditari - Shqipëri, historia e një nënë viktimë e dhunës në familje


Ditari - Shqipëri, historia e një nënë viktimë e dhunës në familje
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Në Shqipëri, Prokuroria e Posaçme njoftoi sot se ka mbyllur hetimet ndaj ish kryebashkiakut të Kukësit Safet Gjici, duke e dërguar çështjen për gjykim. Sot është Dita Ndërkombëtare kundër Dhunës ndaj Grave. Zëri i Amerikës sjell rrëfimin e një gruaje viktimë e këtij femomeni, mbi përpjekje që ajo dhe fëmija e saj po bëjnë për të nisur jetën nga e para. Dita e dytë e armëpushimit në Gazë, pritet shkëmbimi i 14 pengjeve izraelite dhe 42 të burgosurve palestinezë.

XS
SM
MD
LG