Lidhje

Ditari - Izraeli: Beteja kundër Hamasit do të vazhdojë pas përfundimit të armëpushimit


Ditari - Izraeli: Beteja kundër Hamasit do të vazhdojë pas përfundimit të armëpushimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Hyn në ditën e tretë armëpushimi mes Izraelit dhe Hamasit. Uashingtoni pret sot lirimin e një shtetasi amerikan që mbahet peng në Gazë nga grupi militant. Pentagoni synon të fusë në përdorim mijëra sisteme autonome të inteligjencës artificiale deri në vitin 2026, për të konkurruar me Kinën.

XS
SM
MD
LG