Lidhje

Ditari - Raporti: Rusia, Kina fushatë dezinformimi keqdashëse në Kosovë


Ditari - Raporti: Rusia, Kina fushatë dezinformimi keqdashëse në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:57 0:00

Në një raport të fundit të Rrjetit Ballkanik të Gazetarisë Invetigative BIRN, thuhet se Rusia dhe Kina po shfrytëzojnë dezinfomimin me synimin për të nxitur konflikt ndëretnik në Kosovë. Në prag të takimit të ministrave të Jashtëm të NATO-s në Bruksel, Sekretari i Përgjitshëm Jens Stoltenberg, shprehu përkushtimin e aleancës për të ruajtur qëndrueshmërinë në rajon. Një nga çështjet që pritet të diskutohet në takim është dhe mundësia e rritjes së pranisë ushtarake të NATO-s në Kosovë. Katari njofton se armëpushimi në Gazë do zgjatet edhe për dy ditë.

XS
SM
MD
LG