Lidhje

Ditari - NATO diskutime për Ukrainën, Lindjen e Mesme dhe Ballkanin Perëndimor


Ditari - NATO diskutime për Ukrainën, Lindjen e Mesme dhe Ballkanin Perëndimor
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Bruksel po mbahet një takim i nivelit të lartë të NATO-s. Kriza në Lindjen e Mesme, mbështetja e vazhdueshme për Ukrainën si dhe qëndrueshmëria në Ballkanin Perëndimor janë tema të takimit të aleancës. Ukraina, Letonia, Estonia dhe Lituania bënë të ditur sot se do të bojkotojnë takimin e OSBE-së që mbahet në Maqedoninë e Veriut këtë javë, për shkak të pjesëmarrjes të Ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov. Në Shqipëri u festua sot 111 vjetori i pavarësisë së vendit, me ceremoni të posaçme në Vlorë dhe në kryeqytetin e vendit Tiranë.

XS
SM
MD
LG