Lidhje

Ditari - Blinken: Nuk duhet të ketë rikthim të konflikteve në Ballkanin Perëndimor


Ditari - Blinken: Nuk duhet të ketë rikthim të konflikteve në Ballkanin Perëndimor
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken thotë se NATO-ja do të vazhdojë të punojë për të siguruar qëndrueshmërinë në Ballkanin Perëndimor dhe se nuk do që të shohë rikthimin e konflikteve të së kaluarës. Pas takimit të NATO-s në Bruksel, Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken shkoi në Shkup ku do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Ministrave të Jashtëm të OSBE-së. Policia e Kosovës arrestoi disa pjesëtarë të Partisë Socialdemokrate, pjesëtarët e së cilës protestuan të mërkurën kundër vizitës së kryetares së Gjykatës së Posaçme më seli në Hagë, Ekaterina Trendafilova.

XS
SM
MD
LG