Lidhje

Ditari - Kosovë, bëhet publik nga opozita drafti i Asociacionit


Ditari - Kosovë, bëhet publik nga opozita drafti i Asociacionit
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Kosovë, opozita ka bërë publik projekt statutin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, i hartuar nga diplomatët perëndimorë, i cili parashikon një shkallë më të lartë vetmenaxhimi për komunitetin serb. Në Shkup përfundon takimi dy-ditësh i OSBE-së. Presidencën e radhës, nga 1 janari do ta marrë Malta. Sot është Dita Botërore kundër HIV-it dhe Sidës. Do t’ju njohim me problemet që hasin të prekurit prej saj në Shqipëri dhe Kosovë.

XS
SM
MD
LG