Lidhje

Ditari - Kosovë, reagime të ashpra pas vrasjes së 30 vjeçares


Ditari - Kosovë, reagime të ashpra pas vrasjes së 30 vjeçares
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Vrasja e një gruaje në Prishtinë dhe arrestimi i bashkëshortit si një prej të dyshuarve për vrasjen e saj, ka nxitur reagime të ashpra në Kosovë. Udhëheqës të institucioneve vendore e ndërkombëtare si dhe organizata që merren me mbrojtjen e të drejtave të grave kërkuan dënim maksimal për autorin e krimit. Intervistë me artistin e parë shqiptar që pritet të ketë një vepër arti në Muzeun Metropolitan të Artit në Nju Jork, Petrit Halilajn. Nënpresidentja Harris parashtron vizionin e Uashingtonit mbi Gazën e pas luftës.

XS
SM
MD
LG