Lidhje

Ditari-Anketimet, gjithnjë e në rënie mbështjetja për kryeministrin izraelit Netanyahu


Ditari-Anketimet, gjithnjë e në rënie mbështjetja për kryeministrin izraelit Netanyahu
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç kritikoi sot vendimin e autoriteteve në Kosovë për ndalimin e përdorimit të dinarit serb i cili sipas tij ka për qëllim spastrimin etnik të serbëve Rregullorja e re për dinarin ka ngjallur reagime të shumta dhe thirrje që vendimi të shtyhet. Autoritetet në Kosovë thanë sot se dinari është keqpërdorur nga Serbia për financimin e strukturave paralele. Intervistë me Nik Gjeloshaj, Zëvendëskryeministër dhe Ministër i Ekonomisë në Malin e Zi. Në Izrael, anketimet e fundit tregojnë se mbështetja për kryeministrin Benjamin Netanyahu është gjithnjë e më në rënie. Vetëm 15 për qind e izraelitëve duan që ai të mbetet kryeministër edhe pas përfundimit të luftës me Hamasin.

XS
SM
MD
LG