Lidhje

Ditari - ShBA sulme ndaj 85 objektivave në Irak e Siri


Ditari - ShBA sulme ndaj 85 objektivave në Irak e Siri
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Shtetet e Bashkuara goditën objektivat e Gardës Revolucionare të Iranit dhe grupeve paraushtarake që i mbështesin ato, si kundërpërgjigje për vrasjen e tre ushtarëve amerikanë në një bazë ushtarake në Jordani. Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilija Rexhepi, thotë se projekt-statuti i hartuar nga komuniteti ndërkombëtar për themelimin e Asociacionit është i dëmshëm, pasi krijon mundësi për themelimin e një Republikë Serbe. Turqi, arrestohen 34 persona nën dyshimet për lidhje me Shtetin Islamik

XS
SM
MD
LG