Lidhje

Ditari - SHBA-BE, thirrje Kosovës të shmangë veprimet e njëanshme


Ditari - SHBA-BE, thirrje Kosovës të shmangë veprimet e njëanshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara thonë se veprimet e fundit të qeverisë së Kosovës po rrisin tensionet etnike. Intervistë me nënkryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri. Uashingtoni dhe Londra goditën 36 objektiva të rebelëve huthi në Yemen, në valën e dytë të sulmeve ajrore ndaj grupeve të mbështetura nga Irani.

XS
SM
MD
LG